O miodobraniu Kurpiowskim
Kwiecień 3, 2015
Elektrownie słoneczne
Wrzesień 5, 2015

Internetowa hurtownia bielizny – jak zrobić bezpieczne zakupy?

Czy kupowanie w necie ubrań jest bezpieczne? Dokładnie tak samo bezpieczne jak i sam internet…:) Czyli jeśli sklep posiada znaną, solidną markę – wtedy i internetowo ma duże bezpieczeństwo. Jeśli szukamy drobniejszych elektronicznych sprzedawców kierujmy uwagę na techniczne elementy strony, zatem takie szczególiki jak certyfikaty SSL (strona zaczyna się od https), potem na dane opublikowane na stronie oraz szukajmy ewentualnych uwag innych kontrahentów (oddzielając jednak ziarno od plew – czyli wpisy realizowane przez firmy marketingowe od prawdziwych opinii konsumenckich).

Sklepy, jakie są rekomendowane poprzez inne serwisy typu Ceneo itp., posiadają udokumentowaną autentyczność, ale zawsze trzeba pamiętać – że stopień uczciwości zależy od właściciela sklepu, a nie od certyfikatu :). Jeśli już jesteśmy przy karcie kredytowej. To najlepsza forma na zakupy w necie – walorem jest także ubezpieczenie Mastercard lub Visa od oszustwa, więc jeżeli zostaniemy pokrzywdzeni via net – możemy zawsze poprosić o zwrot kapitałów. Pamiętajmy, iż żaden sklep nigdy nie poprosi o pin, ani hasła do karty/konta! Zawsze podaje się jedynie cyferki z karty i nr zabezpieczenia plus daty ważności.

Innym doskonałym wyjściem są rozliczenia modelu PayPal, BidPay, PayU itp., wtedy również posiadamy ochronę naszych zakupów. PayPal wspaniale współpracuje z eBay – jeśli nie dostaniemy naszych zakupów – zawiadamiamy firmie rozliczeniowej i dostajemy zwrot kapitałów. Niestety rodzimego Allegro i PayU nie stać na takie zabezpieczenia – tu jesteśmy „teoretycznie chronieni”, a praktycznie tylko przez pozwy cywilne – sumy ochrony są co najmniej śmieszne.

Polecamy bezpieczne zakupy bielizny – www.wolka-hurt.com/bielizna.html

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok