Czy astygmatyzm się leczy?
Lipiec 24, 2019
Modelowanie przestrzenne
Grudzień 4, 2019

Zalety doradztwa kredytowego

Zalety doradztwa kredytowego

Decydując się na zakup mieszkania, domu, należy posiadać odpowiednie środki finansowe. Wiele osób musi w takiej sytuacji posiłkować się kredytem hipotecznym. Gdzie wziąć najkorzystniejszy kredyt? Jak się odnaleźć w gąszczu przepisów, umów, mieć pełną jasność sytuacji? Na pewno pomocnym będzie skorzystanie z usług doradcy kredytowego.

Warto sprawdzić zatem, z jakimi korzyściami wiąże się współpraca z doradcą kredytowym. Przekonać się jakie zalety gwarantuje doradztwo kredytowe.

Doradztwo kredytowe, czyli wiele ofert bankowych w jednym miejscu

Szukając najkorzystniejszych ofert kredytów hipotecznych, należy zagospodarować wiele czasu. Potencjalni kredytobiorcy muszą chodzić po bankach, zbierać oferty kredytowe. Dodatkowo okazuje się, że nie każdy bank będzie zdecydowany na współpracę. Lepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie tego, co proponuje doradca kredytowy. Doradztwo kredytowe pozwala zaoszczędzić czas. Nikt nie wymaga, aby chodzić po kolejnych placówkach bankowych, czekać w kolejkach, aby otrzymać konkretne warunki oferty kredytowej. Doradca od kredytów, na podstawie indywidualnych potrzeb klienta, dokładnie przeanalizuje propozycje banków, a następnie przedstawi najkorzystniejsze opcje. Dzięki takiej pomocy każdy potencjalny kredytobiorca uzyskuje pełną informację o swojej zdolności kredytowej, a co za tym idzie, bardzo szybko staje się jasne, czy upatrzona inwestycja będzie kredytowana przez bank.

Pełna przejrzystość oferty kredytowej

Szukając samodzielnie kredytu, dość szybko można się kompletnie pogubić w licznych opłatach, prowizjach, kosztach dodatkowych. Trzeba sobie zdawać sprawę, że kredyt to nie tylko kapitał do spłaty oraz odsetki. Przy kredytach hipotecznych dochodzą np. liczne ubezpieczenia (od niskiego wkładu własnego, na życie, nieruchomości), które należy spłacać przez cały okres kredytowania. Mowa również o marży, prowizji za udzielenie kredytu. Można także skorzystać z usług bankowych dodatkowych, takich jak karta kredytowa, prowadzenie ROR. Doradca kredytowy wszystko dokładnie wyjaśni, przedstawi symulacje dotyczące łącznych kosztów kredytu. Dzięki temu nie ma później żadnych niemiłych rozczarowań.

Kompletowanie dokumentów, uproszczona procedura składania wniosku kredytowego

Doradztwo kredytowe znacznie ułatwia procedurę składania wniosku kredytowego. Doradca kredytowy wyjaśnia i wskazuje jakie dokumenty są niezbędne. Wszystko, co niezbędne dla banku przekazuje się doradcy. Często bywa tak, że część dokumentów nie musi kompletować kredytobiorca, a zajmuje się tym doradca (np. dokumenty od dewelopera). Pełną dokumentację do banku przekazuje właśnie doradca.

Doradztwo kredytowe bez kosztów dodatkowych

Należy podkreślić, że korzystanie z usług doradztwa kredytowego nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi kosztami, opłatami. Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie, doradcy kredytowi, przy pozytywnej decyzji kredytowej, zapłatę za swoją pracę otrzymują bezpośrednio od banku.

Pełna opieka nad klientem

Profesjonalnie działające doradztwo kredytowe opiekuje się kredytobiorcą przez cały okres kredytowania. Tym sposobem, jeżeli kiedykolwiek pojawią się wątpliwości odnośnie do kredytu, jego spłaty. Gdy potrzebna jest fachowa pomoc, można bez problemów zgłosić się do doradcy kredytowego i uzyskać pomoc.

Korzystanie z doradztwa kredytowego jest na pewno opłacalne. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, eliminuje niepotrzebny stres. Każdy potencjalny kredytobiorca unika sytuacji, w której wpada w gąszcz przepisów bankowych, różnorodnych opłat, prowizji, do końca ich nie rozumiejąc.

Więcej informacji

Jeżeli szukasz więcej informacji o doradztwie kredytowym i finansowym, sprawdź stronę https://optymalnykredyt.pl/ – zobacz więcej.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok