Czyszczenie kanałów zębowych nie zawsze jest łatwe
Czyszczenie kanałów zębowych nie zawsze jest łatwe
Październik 6, 2018
Najlepsze sposoby na biegunkę. Leki czy domowe sposoby?
Luty 20, 2019

Żaluzje plisowane do łazienki

Dobrze dobrana osłona okienna do łazienki jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Musi być wygodna, funkcjonalna i w pełni dostosowana do specyficznych warunków panujących w łazience. Te wszystkie kryteria spełniają żaluzje plisowane do łazienki.

Dobór osłony okiennej do łazienki często sprawia kłopot. W wielu domach właśnie w tym pomieszczeniu znajdują się okna o specyficznych, niestandardowych wymiarach. Co więcej, nieustanny kontakt z wodą i parą wodną ma wpływ na szybkie niszczenie się materiałów. Jak więc sprawdzają się delikatne żaluzje plisowane do łazienki?

Czy żaluzje plisowane do łazienki to dobry wybór?

Osłona na okno powinna przede wszystkim dobrze spełniać dwie podstawowe role – ograniczać dostęp światła i widoczność z zewnątrz. Żaluzje plisowane do łazienki zdecydowanie świetnie spełniają obie te role. Specyficzny mechanizm działania, czyli możliwość zsuwania od dołu i od góry, umożliwia bardzo swobodne dostosowanie ilości wpadającego światła i ochronę wzroku przed rażącymi promieniami słonecznymi. Ta sama właściwość świetnie sprawdza się także w przypadku ochrony prywatności – plisy można rozwinąć na takiej wysokości, by osłonić to co trzeba przed wzrokiem osób postronnych, przy tym nie pozbawiając się dostępu do naturalnego światła.

Na niekorzyść może jednak działać fakt, że plisy muszą być zamontowane na prowadnicach, przez co blisko przylegają do powierzchni szyby. W łazience często na oknie skrapla się para, więc materiał może być stale narażony na kontakt z wodą. Ten kłopot da się jednak w prosty sposób rozwiązać, wybierając odpowiedni materiał żaluzji plisowanych do łazienki.

Kup plisy na wymiar na stronie producenta Agatarolety.pl

Wodoodporne żaluzje plisowane do łazienki

Materiał plis składa się w harmonijkę. By poprawnie działały, musi być więc w dobrym stanie – nie może się rozprostować, odkształcić itp. Wilgotne powietrze i stałe ryzyko kontaktu z wodą z pewnością nie wpływa korzystnie na stan tkaniny. Rozwiązaniem jest wybór żaluzji plisowanych do łazienki wykonanych z wodoodpornego materiału. Jest on w tej sytuacji konieczny, jeśli chce się uniknąć częstych wymian całej instalacji.

Dlaczego warto zamówić żaluzje plisowane do łazienki na wymiar?

Zamawiając żaluzje plisowane do łazienki przez Internet, można ustalić ich wymiary oraz sposób montażu, dzięki czemu ma się stuprocentową pewność, że da się je łatwo zainstalować i że będą poprawnie działać. Co więcej, modele z wodoodporną tkaniną nie są tak łatwo dostępne w sklepach stacjonarnych. Dodatkowym atutem kupna na wymiar jest także fakt, że można dowolnie dobrać kolor materiału, profili i zaczepów, tak, by żaluzje plisowane do łazienki idealnie pasowały do ramy okna i wystroju.

Czytaj również: Jak wybrać żaluzje plisowane do okien dachowych?

Dobrze zaaranżowane żaluzje plisowane do łazienki pięknie urozmaicą wystrój i ułatwią codzienne zabiegi kosmetyczno-higieniczne. Zamówione na wymiar idealnie dopasują się nie tylko do wymiarów okna, ale także do każdego gustu. Warto postawić na tę oryginalną, niezwykle funkcjonalną osłonę okienną i wybrać ją także do łazienki.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok