#X – rozwiązanie, które podczas jazdy uchroni przed skutkami nieodpowiadania na wiadomości
Październik 28, 2014
Pozycjonowanie stron – efektywna i tania reklama online dla każdej firmy!
Grudzień 30, 2014

Monitoring w przedszkolu

Monitoring w przedszkolu, podobnie jak w szkole wzbudza czasem skrajne emocje. Rodzice często nie życzą sobie instalowania kamer w przedszkolach, mówiąc, ze to narusza dobra ich pociech. Na szczęście, coraz częściej zmieniają zdanie, mając świadomość z korzyści płynących z instalacji kamer przemysłowych na terenie przedszkola. Obecnie rodzice coraz częściej poszukują przedszkoli, w których oprócz ochroniarza zamontowany jest system kamer pilnujący nieustannie dzieci,. Ważne jest a by system kamer przemysłowych była zainstalowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na placu zabaw. Kamery przemysłowe powinny być tak rozmieszczone, aby pokazywały obraz z newralgicznych miejsc, w których może się coś przytrafić naszym pociechom – korytarze, miejsca zabaw, szatnie, miejsca przyprowadzania i odbierania dzieci. Zwłaszcza te ostatnie miejsca są szczególnie ważne. Zaleca się, aby kamery dobrze pokazywały cały teren, z uwzględnieniem wszystkich zakamarków, ze szczególnym naciskiem na wejścia i wyjścia. Pozwoli to nam na szybkie zweryfikowanie, czy w czyim towarzystwie dziecko opuściło teren przedszkola. Znane są przypadki, że dziecko odbiera jedno z rodziców lub babcia, nie informując o tym fakcie pozostałych. Proszę sobie wyobrazić stres i przerażenie rodzica, który nie znajduje swojego dziecka w przedszkolu. Dzięki systemowi kamer przemysłowych możemy szybko ustalić, kto odebrał dziecko. Ważne jest, aby kamery przemysłowe skierowane na wejście i wyjście były umieszczone jak najniżej, najlepiej na wysokości twarzy dorosłego człowieka od 150 cm do 170 cm. Pozwoli nam to na dokładne uchwycenie twarzy ludzi wchodzących i wychodzących z obiektu, oraz w razie nieszczęśliwego zdarzenia na lepszą jakość materiału dla odpowiednich służb.

Bardzo ważnym elementem, który często jest pomijany w instalacjach monitoringu montowanych w przedszkolach, jest teren placu zabaw oraz teren wokół przedszkola. Właśnie tam może dochodzić do nieszczęśliwych wypadków, np. upadek z huśtawki. Pozwoli to na ocenę zdarzenia oraz ewentualnie ustalenia winnych zdarzenia. Ma to kapitalną rolę zarówno z pozycji dyrekcji i właściciela przedszkola jak również rodziców. Dzięki takiemu zestawowi telewizji przemysłowej, będziemy mogli ustalić, czy dane zdarzenie jest tylko nieszczęśliwym wypadkiem, zbiegiem nieszczęśliwych okoliczności, czy jest efektem czyjegoś błędu, zaniechania, zaniedbania.

Aż 78 proc. rodziców nie miałoby nic przeciwko temu, gdyby przedszkolne sale i place były monitorowane przez system kamer przemysłowych. 62 proc. rodziców nie wyobraża sobie dziś wysłać dziecko do przedszkola, w którym w ogóle nie ma ochrony – wynika z sondy przeprowadzonej wśród rodziców naszą firmę. 87 proc. rodziców zanim zdecyduje się na przedszkole dla swojego malucha sprawdza, czy obiekt spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Rodzice szczególnie wyczuleni są na punkcie bezpieczeństwa placu zabaw. Aż 53 proc. jest zdania, że ta część przedszkola powinna zawsze znajdować się pod szczególną ochroną. Rosnącym oczekiwaniom rodziców coraz częściej przyklaskują same przedszkola.

Nic więc dziwnego, że polskie przedszkola inwestują coraz więcej w bezpieczeństwo. Chociaż wciąż nam daleko do rozwiązań z USA. Za oceanem rodzice mogą nieustannie dzięki kamerom w przedszkolu, śledzić pobyt dziecka w placówce na swoich komputerach. Obecnie każdy rodzaj monitoringu montowany przez naszą firmę pozwala na oglądanie zapisu z kamer przez sieć Internet. Obecnie wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu, abyśmy w każdej chwili mogli zobaczyć co się dzieje z naszym dzieckiem. Oczywiście dostęp do materiału z monitoringu jest ściśle rejestrowany i działa na podstawie przydzielonych praw dla poszczególnych użytkowników. Możemy zdefiniować grupy użytkowników o konkretnych prawach dostępu, tak aby użytkownicy jednej grupy nie mieli dostępu do materiału z innych grup lub pomieszczeń.

Wśród właścicieli i zarządców przedszkoli rośnie świadomość bezpieczeństwa, w wielu przypadkach wymuszona przez rodziców domagających się zatrudniania profesjonalnych firm do ochrony obiektów. I chociaż monitoring systemem kamer dopiero zyskuje na przychylności, to ochrona fizyczna jest już normą Jednak należy sobie zdawać sprawę, że sam „Pan Ochroniarz” nie ma fizycznych możliwości aby zapanować nad zdarzeniami, których pojawia się wiele w bardzo krótkim czasie, np. w porach przyprowadzania i odbierania dzieci z placówki. Teksty przygotował i opracował VITIS-IT Monitoring dla firm

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok